Plavby loďou Zemplínska Šírava
Plavby loďou Zemplínska Šírava

Bar a kaviareň PLAVBA.sk

Navštívte našu sezónnu kaviareň so skvelou kávou, veľkou ponukou pív a hlavne kvalitnou zmrzlinou. Všetko v príjemnej prímorskej námorníckej atmosfére, nadštandardnom vybavení, ale stále pri príjemných štandardných cenách.
Príďte si k nám len tak posedieť

Sme rodinná firma a preto nás teší prevádzkovať tento "podnik" vtedy, keď vidíme radosť, spokojnosť a dobrý pocit u našich klientov.
Chceme, aby ste sa cítili príjemne nie len vďaka atmosfére, ktorú sa postupne snažíme vhodnými doplnkami ladiť do prímorského štýlu, ale aj vďaka peknému výhľadu na Zemplínsku Šíravu a príjemnej obsluhe.
Príďte k nám na rannú kávičku, alebo vyskúšajte večerné romantické posedenie doladené decentným osvetlením...
Zahoďte starosti a načerpajte u nás prímorskú atmosféru...
  
Naša ponuka, naša vízia

Sme iní. I keď ideme proti zažitým Šíravským zvyklostiam a preto NEVARÍME.
Nie sme reštaurácia, ani bufet. Chceme byť štýlovou promenádnou kaviarničkou s možnosťou mlsnúť si na zmrzline, či inej malej dobrote. Samozrejme ponúkame široký sortiment nápojov tak alkoholických ako nealkoholických. Snažíme sa mať veľkú ponuku čapovaných nápojov, ale pre langoš, či klobásku s horčicou musíte bohužiaľ inam...Užite si to, čo vám inde nedajú

U nás za štandardnú cenu dostanete vysoko nadštandardnú kávu. Chceme, aby ste si kávičku naozaj užili. Podobne ako značkovú zmrzlinu Algida, chutné koláčiky, čapované alko i nealko a našu čapovanú špecialitku "Vôňa leta", ktorú nenájdete nikde inde...
... a keby ste mali pocit, že aj sedenie je pre vás únavné, máme pre vás pripravené ležadlá... Ľahnite si a nechajte sa obsluhovať našimi usmiatymi čašníčkami.


Čím je naša prevádzka výnimočná?

Snažíme sa, aby ste ku nám neprišli len na kávu, či zmrzlinu, ale aby ste sa cítili obklopení námorníckou atmosférou. Pre nás ako vlastníkov musí mať táto prevádzka určitú dušu a sme radi ak jej pôsobenie pocítite aj vy. To sa snažíme vytvárať exteriérom prevádzky vhodnými doplnkami ako aj obsluhou.
Stačí ak ku nám prídete v správnom čase a môžete vidieť naše čašníčky oblečené ako pravé kadetky námorníckej školy...

Atmosféru však vytvára aj množstvo iných často nenápadných doplnkov. Keďže sme sami námorníci, doplnky si starostlivo vyberáme a nie sú to teda vždy len narýchlo nakúpené dekorácie pre rýchle vybudovanie image podniku, ale dlhodobo zbierané kúsky. Vek niektorých sa dá počítať na desiatky rokov.


Kotva umiestnená v cípe našej prevádzky, ktorá bola na parníku

Pýchou našej prevádzky je originálna historická kotva vyrobená v roku 1933, ktorá je s výškou takmer 3 metre najväčšou voľne prístupnou lodnou kotvou minimálne na území východneho Slovenska.
Takéto kotvy boli ešte po druhej svetovej vojne okrem iného aj na posledných kusoch bočnokolesových parníkov plaviacich sa po Dunaji, takže nás teší, že sa môžete vyfotiť pri tomto historickom kúsku, ktorý bol vyrobený ešte v "dobe pary"... Asi najväčším šokom však pre vás bude výrobca tejto kotvy a to Škodovka Plzeň :), ktorá v medzivojnových časoch vyrábala aj takéto skvosty.


Modely lodí z celého sveta

V celej prevádzke je celkovo 20 modelov lodí od jednosťažňovej modernej plachetnice, až po dekoračnú 5 sťažňovú obchodnú loď. Niektoré modely lodí precestovali do tejto prevádzky až viac ako 15000 kilometrov (z Austrálie). Viacero modelov sú dary a preto majú pre nás nadštandardnú hodnotu.
Najstarší model bol vyrobený ešte "za komunistov" a najzaujímavejším i keď rozmerovo maličkým je model lode umiestnený v imitácii holandskej dreváky.V prevádzke je množstvo ďalších fotografií, suvenírov a maličkostí, pričom za väčšinou z nich je samostatný príbeh... Dúfame, že nami vytvorená atmosféra pohladí aj vašu dušu, v ktorej určite drieme malý námorník pripravený objavovať svet :)

© PLAVBA.sk, Zemplínska Šírava, Hôrka - Lúč, hotline: 0948 PLAVBA (0948 752822), GPS: N48°47'39.26'' 21°58'27.04'',