Plavby loďou Zemplínska Šírava
Plavby loďou Zemplínska ŠíravaNAŠE PLAVBY
MESAČNÁ PLAVBA NA AMSTERDAM SAIL 2010
najväčšie stretnutie lodí v EurópeNajväčšie stretnutie lodí minimálne v Európe - Amsterdam Sail, ktoré sa koná len raz za 5 rokov sme absolvovali na svojej vlastnej lodi a zároveň sme sa prezentovali ako jediná slovenská loď.
Akcia, ktorá vás svojim rozmerom fascinuje či ste námorník, alebo suchozemec.
Akcia, keď mesto Amsterdam, ktoré má okolo 800.000 obyvateľov behom troch dní navštívia ďalšie tri milióny ľudí.
Akcia keď sa ocitnete so svojou lodičkou uprostred kolóny zopár poschodových plachetníc, aké brázdili svet niekoľko storočí dozadu. Plavíte sa popod desivý predok vojnovej lode, povedľa reálnej ponorky v zástupe stovky ďalších tradičných aj netradičných lodí a breh je posiaty takým množstvom ľudí ako keby bol vyhlásený národný sviatok.

Ponúkli sme možnosť prebrať naše materiály priamo zo sprievodu Amsterdam Sail slovenským televíziám, ale keďže na našej lodi, ani nikde v blízkosti nedošlo k žiadnej vražde, nikto sa neutopil a ani po zopár týždňovej plavbe nebol nikto znásilnený, odpoveď televízií znela, že tento materiál pre nich nie je zaujímavý. Posúďte teda sami...

Toto je dlhý cestopis, ktorý sa viedol priamo počas plavby na Amsterdam SAIL.
Pôvodný plán bola trojtýždňová plavba z Prahy do Amsterdamu. Rovnako dlhá plavba späť tu už nie je popísaná.
Pre naozajstné vcítenie sa do toho, ako všetko hralo proti nám pred plavbou i počas nej a ako sme to nakoniec i tak víťazoslávne dokázali je nutné prečítať celé od začiatku. Čítanie od stredu vás oberie o postupné gradovanie príbehu.

Pre nahliadnutie do príbehu si môžete prečítať ukážku z cestopisu
"preplavba cez Hamburg a naše prvé zážitky na vode"


ČASŤ PRVÁ
Pred plavbou...O tom, koľko vecí sa môže zakomplikovať, kým vyrazíte na svoju životnú plavbu, alebo ako pomaličky a cez aké prekážky sa zhmotňuje naozaj veľký námornícky sen.

ČASŤ DRUHÁ
Plavba...Plavba po riekach, kanáloch, jazerách i moriach v slnku, zime, daždi i vetre... Popod otváracie mosty, cez desiatky plavebných komôr, vodným aquaduktom, alebo keď sa sen plní...

ČASŤ TRETIA
Amsterdamské vyvrcholenieO samotnej akcii Amsterdam Sail, o zhmotnení krásneho snu a tom, že aj keď ste vyhrali nie je ešte zážitkom koniec, lebo to pravé posádku čaká až po vystúpení z lode :)
plavba loďou - motorovým člnom, plavby na rýchlej lodi, jachte, požičanie lode, požičovňa člnov, Zemplínska Šírava
Zemplinska sirava, ubytovanie