Plavby loďou Zemplínska Šírava
Plavby loďou Zemplínska ŠíravaPLAVBA.sk
NAŠE PLAVBY

Cítime sa spojení s vodou...
Roky sa plavíme po riekach i veľriekach, jazerách a vodných nádržiach, po kanáloch i moriach v takmer všetkom čo pláve. Plť, kajak, kanoe, raft, pramička, či nafukovací motorový čln? Plachetnica, veľký motorák, či dokonca niekoľko poschodová výletná loď, alebo loď vyrezaná z jedného kusu dreva plaviaca sa pomedzi krokodíly, či drevený čln archívneho dáta výroby plaviaci sa pomedzi mŕtve telá v rieke Ganga...
To všetko sme zažili a predsa sú plavby, ktoré sú pre nás niečim výnimočné a ku ktorým sú proste naviazané špeciálne citové zážitky a ktoré boli z nejakého dôvodu premenené aj do písomnej podoby.

Pokiaľ vás táto séria kratších, či dlhších cestopisov inšpiruje k novým dobrodružstvám, potom splnila naša úloha zapisovať tieto zážitky na web svoj účel a nesmierne nás teší, že sme svojou troškou prispeli k rozvoju vodnej turistiky v našom stredoeurópskom suchozemskom štáte.

Niektoré naše plavby:Mesačná plavba na Amsterdam Sail 2010
Amsterdam Sail je najväčšie stretnutie lodí v Európe, kde sme sa my vybrali s našou úplne novou loďou ako na našu prvú väčšiu plavbu. Stali sme sa tak jedinou slovenskou loďou na tejto obrovskej akcii a ako praví lokalpatrioti sme na to patrične hrdí. Naša méta bol Amsterdam Sail a my sme ho pokorili aj keď nás to stálo oveľa viac úsilia, ako by sa dalo predpokladať.

Prečítejte si celý príbeh písaný priamo počas plavby
>>> plavba na Amsterdam Sail 2010Kanálmi Benátok
Vojsť do kanálov, kde je plavba zakázaná pod hrozbou zabavenia lode a užiť si tie naj skvosty vodného raja priamo z vody bola akcia, ktorá sa od začiatku rúcala už v základoch. Nakoniec sme našu métu predsa pokorili a stali sme sa jednými z malého počtu ľudí, ktorí toto dobrodružstvo zažili.

Prečítejte si celý príbeh
>>> plavba kanálmi BenátokTýždňová plavba kajakom na Tisza-Tó
Plaviť sa týždeň z ukrajinskej hranice po rieke Latorica, Bodrog a Tisza na úzkom kajaku a byť odkázaný len na zásoby, ktoré si sám unesiem bez možnosti nákupu a to celé v októbrovom počasí to bol občas boj o život, ale zároveň životný zážitok v zákutiach riek, kde noha človeka takmer nevkročí.

Prečítejte si celý príbeh
>>> plavba na jazero Tisza
plavba loďou - motorovým člnom, plavby na rýchlej lodi, jachte, požičanie lode, požičovňa člnov, Zemplínska Šírava
Zemplinska sirava, ubytovanie